Návod: Redstone pro začtečníky

 

Jste v Minecraftu noví? A vůbec nevíte k čemu je redstone, vozíky, koleje a jak fungují všechny mechanismy? Připravili jsme malý návod pro začatečníky, který se bude týkat redstone.

[hana-code-insert name=’Adsense banner‘ /]

Asi nejpoužívanější je redstone dust, funguje jako elektrický kabel když ho položíte na zem.Redstone dust vytěžíte z redstone ore, obvykle dostanete získáte 4-6 jednotek z jednoho redstone block. Když dust na něco napojíte, tak by se vám mělo něco zapnout, jelikož redstone funguje jako elektrické vedení. Co vše lze zapínat? Dveře, pistony, lampy, branky, napájecí koleje a mnoho dalšího..

Samotný redstone však nic nezapne, je potřeba spouštěč. Jako spouštěč nejčastěji slouží redstone torch a nášlapné desky.

Redstone ore vypadá takto:

Redstone torch se craftí takto:

Poslední důležitou základní věcí je repeater. Česky ho lze nazvat zesilovač. Používá se k prodloužení dosahu proudu. Redstone může být totiž aktivní jen na vzdálenost 15 políček. Poté musíme použít repeater a znova získáme možnost prodloužit redstone na 15 políček. Toto jsou základní věci, které by měl zvládat každý, průměrný Minecrafťák, nicméně s redstone toho lze dělat více.

 
 
 

1 Komentáře:

  1. Timo250 napsal:

    Prosím tě můžeš sem vložit návod jak se s tím redstonem dělá? a co s ním se dá popřípadě nouze dělat díky moc za odpověď

 
 

Napiš svou reakci: