Návod: První den v Minecraftu

 

První den v minecraftu patří mezi náročné věci, jelikož se objevíte bez jakékoliv přístřeší a věcí, tak abyste přežili svou první noc. Během prvního dne musíme tedy udělat několik základních věcí:

Natěžit nejpotřebnější suroviny

Jako první je potřeba rukou pokácet několik stromů, ze stromů se poté v inventáři uděláme dřevo, to využijeme na tvorbu crafting table.

Vyrobit základní nástroje

Pokud už máme crafting table, položíme jej na zem a seženeme nějaké další dřevo. Až budeme mít dostatek dřeva, vyrobíme si první krumpáč, jak ho postavit, vidíme na obrázku.

Krumpáč Minecraft

Získání zdroje světla

Začíná se pomalu stmívat a to je problém, pokud nemáme pochodně (torch). Ty získáme pokud máme dřevo (které máme) a uhlí (to musíme sehnat). Uhlí najdeme pokud začneme kopat v zemi do ve skále, obvykle je trochu v hloubce. Jakmile jen nalezneme, postavíme v crafting table pochodeň. Vyrobme jich co nejvíce a můžeme pokračovat v dalším kroku.

[hana-code-insert name=’Adsense banner‘ /]

Vybudování úkrytu

Nepočítejte s tím, že si hned první den v Minecraftu postavíte několika patrový zámek s bazénem. Postačí malý domeček, nejlépe na úpatí skály, ve kterém si vybudujeme tunel, ve kterém budeme těžit suroviny přes noc. Je totiž zbytečně v noci čekat v úkrytu a nic nedělat. V tomto domečku je dobré mít alespoň crafting table. Musí být vybudovány tak, aby se dovnitř nedostali žádní nepřátelští noční tvorové.

Další den ráno si můžete pogratulovat. Přežili jste svůj první den v Minecraftu a můžete se pustit do výroby pokročilých nástrojů, staveb a objektů.

 
 
 

1 Komentáře:

  1. vojta napsal:

    heskej navod serverbeži na sto procent 100% 🙂

 
 

Napiš svou reakci: