Historie minecraftu

 

Historie Minecraftu je velmi mladá. Psal se rok 2009, když jistého programátora Markuse Perssona napadla geniální myšlenka. Vytvořit jednoduchou hru, kde si hráč bude moci tvořit svůj vlastní svět. A tak začal na začátku května 2009 vývoj jedna z nejzajímavějších her vůbec. První beta byla k dispozici o měsíc a půl později.

Úspěch se dostavil velmi brzy. I přesto, že je hra někdy trochu náročná na výkon počítače, se stala nejoblíbenější Indie hrou za rok 2011 v mnoha herních magazínech. V době své popularity hra první vycházela jako beta, první verzi si stále můžeme zahrát v prohlížeči na oficiálních stránkách www.minecraft.net.

Minecraft nejen na PC

Plná verze Minecraftu vyšla 18. Listopadu 2011.  Krom toho, že byl vydán Minecraft na platformu PC, bylo byly vydány verze i pro Xbox, Linux, MAC OS, iPhone a Android. Minecraft si tak můžeme zahrát na většině dnešních chytrých telefonů, ale i na tabletech, jako je iPad.

Postupně ve hře přibily tři herní módy (ve verzi 1.9 Aplha). Dělí se na:

Survial mód – Tento mód je klasickým a začátečním modem pro celou hru. Klasicky můžete zemřít, musíte jíst, musíte těžit suroviny abyste mohli stavět atp..

Hardcore mód – Mod je velmi podobný survial modu, akorát je o dost těžší. Obtížnost je zde stále nastavena na HARD a když zemřete, hra končí a musíte začít od znova. Tento mód není nějak extra populární a slouží spíše jako alternativa pro zkušené hráče.

Creative mód – V tomto módu jste nesmrtelní, máte neomezené suroviny, můžete létat a také rozbíjíte bloky na jeden úder. Tento mód je určen pro hráče, kteří chtějí jen stavět bez toho aniž by museli bojovat příšerami nebo těžit suroviny.

Hrad v minecraftu

 
 
 

0 Komentářů

Buď první, kdo napíše komentář..

 
 

Napiš svou reakci: